مقالات

استاندارد DIN چیست ؟

بوسیله جولای 16, 2019 بدون نظر

سیستم استاندارد DIN حاصل کار در سطح ملی، اروپایی و / یا بین المللی است. در این سیستم هر کس می تواند یک پیشنهاد برای یک استاندارد جدید ارائه دهد. زمانی که پیشنهاد پذیرفته شد، پروژه استاندارد مطابق با مقررات تعیین‌شده توسط کمیته استانداردهایDIN، کمیته فنی مربوط به سازمان استانداردهای اروپایی CEN و یا کمیته مربوط به استانداردهای بین‌المللی سازمان استانداردISO تعریف می گردد.

 

همه فعالان عرصه تولید و صنعت می‌توانند در این کار شرکت کنند، از جمله تولید کنندگان، مصرف کنندگان، شرکت‌ها، موسساتتحقیقاتی، مقامات دولتی و سازمان‌های مشاوره و بازرسی. آن‌ها متخصصانی را برای نشان دادن علایق خود در درون نهاده‌ای کارگریمی‌فرستند که تحت نظارت تعدادی از کمیته هایاستاندارد هستند، و هر کدام مسئول یک منطقه خاص می باشند. برای کار در سطحاروپایی و بین‌المللی، کمیته استاندارد DIN متخصصان را به ترتیب به عنوان نماینده منافع آلمان در CEN و ISO اعزام می‌کند. اعضایسازمان استاندارد DIN روند استاندارد سازی را هماهنگ می‌کنند و مسئول مدیریت کل پروژه، تضمین یکپارچگی و ثبات مجموعهاستانداردهای آلمان می‌باشد.

استانداردها با اجماع کامل توسعه داده می‌شوند، یعنی، آن‌ها توسط متخصصان با هدف رسیدن به یک دیدگاه مشترک توسعه داده می‌شوند.

استانداردهای DIN حداقل هر پنج سال به روزرسانیمی‌شوند. استانداردها همواره با وضعیت روز فناوری هماهنگ شده و یا حذف می گردند.

 

در صنعت پیچ و مهره نیز استاندارد DIN از رایج ترین و مهم ترین استانداردها می باشد. همچنین در صنعت پیچ و مهره استاندارد های دیگر از قبیل استاندارد ASTM نیز بسیار پرکاربرد است. برای آشنایی با این استاندارد پیشنهاد می کنیم مطلب مربوط به استاندارد ASTM A193 را نیز در سایت ما مطالعه نمایید.

نظرتان را بگویید